Slávna verónska aréna v ohni s 312timi SUNBLAST FC

V roku 2019 sa na krásnom mieste vo veronskej aréne uskutočnila produkcia RTL 102.5 Power Hits 2019, ktoré na pódiu predstavilo všetky najobľúbenejšie letné hity najväčších talianskych umelcov.
Francesco De Cave, svetelný dizajnér zapojený do tejto obrovskej show za posledné 4 roky, navrhol zostavu, ktorá ešte viac ohromila miesto konania.
„Pri plánovaní mojej práce vždy pozorne načúvam potrebám klienta,“ povedal Francesco. „Beriem do úvahy umiestnenie a umelcov, ktorí vystúpia na pódiu, pričom uprednostňujem spôsob, akým budú obrázky zachytené na kamere. Pre túto veľmi očakávanú živú show musela byť táto zostava efektívna, a preto som sa rozhodol použiť 312 PROLIGHTS SUNBLAST FullColor, výkonných grafických stroboskopov LED v rámci scénografie umiestnených za pódiom  a ovládaných z konzoly WHOLEHOG HIGH END SYSTEMS. Výber týchto svietidiel bol pre mňa jednoznačný, pretože poskytujú úžasný výstup a široký projekčný uhol. Pridanou hodnotou týchto výrobkov je, že sú navrhnuté pre vonkajšíe použitie (IP65) , ako sú štadióny alebo v tomto prípade Verona Arena.


Na tomto projekte sme veľa pracovali a premýšľali aj o inom usporiadaní. Navrhovaná virtuálna LED obrazovka s 312 SUNBLASTFC sa však ukázala ako víťazné riešenie. Klienti chceli, aby bol javiskový dizajn neoddeliteľnou súčasťou prostredia a aby bola aréna osvietená v celej svojej veľkoleposti. Vďaka PROLIGHTS bola ich požiadavka úplne splnená.
Najviac si vážim, keď využívam riešenia PROLIGHTS, ako sú koncipované: svietidlá sú ľahko použiteľné a extrémne ľahké, ideálne na namontovanie na takéto veľké živé koncerty. S výrobkami PROLIGHTS nie je limitovaná kreativita dizajnéra osvetlenia, preto sa vždy na túto značku môžem spoľahnúť “.


Celý support zabezpečovala spoločnosť Rooster service srl. Majiteľ Emilio Lombardi povedal: „Naším cieľom bolo osvetliť celú arénu a aby sa umožnila inštalácia, ktorú navrhol Francesco,  312ks PROLIGHTS SUNBLASTFC zohralo kľúčovú úlohu. Použili sme aj blindre SUNRISE4 namontované na vežiach. Voľba spoločnosti podľa Francesco bola správna: produkty PROLIGHTS zaručujú vysoký výkon v každom prípade. Veríme v túto značku a sme vďační spoločnosti Music & Lights a všetkým zamestnancom PROLIGHTS za ich nepretržitú pomoc. “

04

02

03

09

PROLIGHTS SUNBLAST3500MAX 1