Inovatívne osvetlenie pre Východoslovenskú galériu

list V kategórii: Referencie Slovensko

Východoslovenská galéria, kultúrna ikona a miesto, ktoré od svojho vzniku v roku 1951 slúži ako domov pre výtvarné umenie najvyššej kvality, predstavuje klenot v srdci druhého najväčšieho mesta na Slovensku. Dnes môžeme s hrdosťou konštatovať dokončenie dodávky a inštalácie nového osvetlenia od spoločnosti Prolights pre túto dôležitú kultúrnu inštitúciu.

Otvorenie Východoslovenskej galérie pred viac ako sedemdesiatimi rokmi bolo významným míľnikom pre slovenskú kultúru. Odvtedy sa stala symbolom bohatstva a rozmanitosti umenia vo východnej časti krajiny. Od svojho vzniku prešla galéria mnohými zmenami a rozšírila svoje zbierky o množstvo kvalitného umenia, ktoré je teraz prístupné verejnosti.

Ako dodávateľ profesionálneho osvetlenia sme sa angažovali v dodávke moderných osvetľovacích riešení, ktoré zvýraznia krásu a detaily umenia v expozíciách Východoslovenskej galérie. Naše osvetlenie nie je len estetickým prírastkom, ale zohľadňuje aj súčasné pálčivé témy, ako je ekológia a energetická účinnosť. Sme hrdí, že sme sa riadili Zeleným kódexom a našimi riešeniami sme prispeli k snahám galérie stať sa inkluzívnou inštitúciou, ktorá odráža súčasný svet. Nové expozície sú osvetlené svietidlami EclDisplay s teplotou 3000K a k ním má galéria k dispozícii wash optiky s mäkkým svetlom a zoomom, ako aj spotové optiky s možnosťou orezu lúča. Súčasťou dodávky bolo aj bohaté príslušenstvo, ako louvre filtre, tienidlá a klapky, ktoré umožnia absolútnou kontrolou a modifikáciou svetla prispôsobiť svetelný design každej jednej výstave.

Sme vďační, že sme mohli spolupracovať s takou významnou kultúrnou inštitúciou a veríme, že naše riešenia prinesú estetickú hodnotu a prospech nielen teraz, ale aj do budúcnosti.Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November December

Registrácia nového účtu

Už máte konto ?
Log in instead alebo Obnova hesla